Gabinet HELP MEDICAL
ul. Marszałkowska 58 lok. 56
tel. 732877366 lub 732877004
Gabinet HELP MEDICAL
ul. Marszałkowska 58 lok. 56
tel. 732877366 lub 732877004
Ulotka nt. stalkingu opracowana przez studentów Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.
STALKING. JAK ROZPOZNAĆ. JAK SIĘ BRONIĆ.
Stalking to forma psychicznej napaści, w której sprawca w sposób powtarzalny i niepożądany przez ofiarę, burząc jej spokój, wdziera się do sfery prywatności tejże osoby, z która nic go nie łączy (albo już nie łączy) z pobudek wskazujących na uczuciowe podłoże działań.
Czy ZACHOWANIA INNEJ OSOBY są przez Ciebie traktowane jako NIEPOŻĄDANE oraz NATRĘTNE? Czy budzą u Ciebie NIEPOKÓJ lub STRACH? Czy są próbą NAWIĄZANIA z Tobą KONTAKTU lub stworzenia, odbudowania, narzucenia związku? Czy zachowania osób z Twojego otoczenia mają POWTARZALNY CHARAKTER? Jeżeli odpowiedziałaś/łeś twierdząco na powyższe pytania, oznacza to, że możesz być ofiarą stalkingu!
Do pobrania tutaj:
Prawie pięć lat po wydaniu moja książka "Anatomia zdrady" jest ciągle czytana i recenzowana. Miło było mi przeczytać entuzjastyczną recenzję autorstwa Wiszel na portalu MoznaPrzeczytac.pl
https://moznaprzeczytac.pl/anatomia-zdrady-jak-nie-stac-sie-ofiara-klamcy-wojciech-wypler/
Miło było mi zobaczyć, że w artykule "Infidelity in Relation to Sex and Gender: The Perspective of Sociobiology Versus the Perspective of Sociology of Emotions" (Sexuality & Culture 2021) Joanna Wróblewska-Skrzek wykorzystała sformułowaną przeze mnie w książce "Anatomia zdrady" definicję zdrady. Tak więc mój poradnik może również inspirować badaczy :)
Link do artykułu: https://link.springer.com/article/10.1007/s12119-021-09845-6
W pierwszym tomie "Szkiców z socjologii emocji" (wyd. UKSW 2020) znalazły się ciekawe prace dotyczące problematyki niewierności:
Całość jest dostępna bezpłatnie: https://wydawnictwo.uksw.edu.pl/img/cms/e-booki/ebook_Sroczy%C5%84ska_Spoleczne%20konteksty_ma%C5%82y.pdf
W związku z epidemią koronawirusa uruchamiam prowadzenie poradnictwa i psychoterapii za pośrednictwem Skype i WhatsApp.
Dotychczasowych i nowych pacjentów zapraszam do umawiania wizyt poprzez help-medical.pl:
Poradnia Help-Medical
Konto bankowe do przedpłat: Idea Bank: 57 1950 0001 2006 6381 8369 0001
biuro@help-medical.pl
+48 732 877 366
+48 732 877 004
Skype: biuro_2485
Miło mi było odkryć, iż prof. dr. hab. Władysław Jacek Paluchowski (Instytut Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) poleca studentom jednego z prowadzonych przez siebie przedmiotów (etyka) jeden z moich tekstów:
„Warto przeczytać tekst Wojciecha Wyplera OPERACJONALIZACJA ZACHOWANIA NIEUCZCIWEGO W BADANIACH PSYCHOLOGICZNYCH; warto by też uczynić go podstawą własnych badań.”
Więcej: http://paluchja-zajecia.home.amu.edu.pl/?dzial=etyka
Odpowiedź na pytania redaktora "Twojego Imperium" do tekstu o operacjach plastycznych:
Wojciech Wypler: Żyjemy w czasach kultu piękna – wystarczy spojrzeć na okładki czasopism, czy obejrzeć fragment programu telewizji śniadaniowej lub dowolnego serialu, aby zrozumieć, że w sposób nachalny szeroko promowany jest obraz ludzi wyidealizowanych - szczupłych, „dobrze” tj. markowo ubranych oraz „pięknych i młodych” tj. kobiet mających duże piersi, obfite usta, gładką, pozbawioną zmarszczek skórę twarzy, itd.
Porównując się z tymi wzorcami możemy myśleć o sobie jako mało atrakcyjnych i czuć się po prostu źle. Tutaj pojawia się z kolei oferta „poprawienia nas” i „dopasowywania do wzorca”– diety, abonamenty fitness ale też medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna.
Bardzo łatwo, również dzięki agresywnej reklamie tych usług oraz faktowi, że są wykonywane przez lekarzy – osoby z grupy zawodowej, obdarzanej dużym zaufaniem, uwierzyć, że zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej usuną dyskomfort wynikający z wypadającego dla nas źle porównywania się z modelkami, aktorami i celebrytami i sprawią, że będziemy zadowoleni ze swojego wyglądu a nawet więcej – sprawią, że staniemy się bardziej pewni siebie a także uczynią nas szczęśliwymi!
Niestety zabiegi i operacje nie rozwiązują problemów osobistych (takich jak trudności w znalezieniu partnera, czy problemy małżeńskie) i psychologicznych (takich jak niska samoocena, objawy depresyjne i inne zaburzenia psychiczne). Nie czynią nas szczęśliwymi. Stąd rosnąca liczba osób, dla których zabiegi i operacje, dające częściową ulgę i namiastkę chwilowego zadowolenia, stają się sposobem na regulowanie emocji. Osoby takie podejmują decyzje o kolejnych zabiegach, bezskutecznie poszukując trwałej ulgi i stabilnie lepszego samopoczucia. Niestety wybierają drogę, która nie rozwiąże ich prawdziwych trudności, nie zmieni ich sposobu myślenia i przezywania a także przekonań o sobie, świecie i innych ludziach.