Wojciech Wypler psycholog i psychoterapeuta
Pracuję jako psycholog i psychoterapeuta z:
– osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń i chorób psychicznych
– osobami zdrowymi w kryzysach, czy stanach obniżonego nastroju i/lub zwiększonego lęku wywołanych np. przedłużającym się stresem.
O mnie: Jestem psychologiem i psychoterapeutą.
Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (gdzie obroniłem również doktorat), Studium Pomocy Psychologicznej IPZ PTP, 4-letnie szkolenie w Terapii Poznawczo-Behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych (CTPB) a także inne szkolenia z psychoterapii krótkoterminowej, m.in. EMDR, Terapii Schematów, ACT. Praktykuję uważność. Swoje kwalifikacje podnosiłem na Wydziale Psychologii UW oraz w IPZ PTP, CTPB, Inter Ego, AdAlta, VitaLonga, Lazurowa Terapia Poznawczo-Behawioralna, Fundacji Vitamelius, Centrum Psychoterapii Integralnej, Pracowni Mindfulness i Compassion, Uczę się ACT a także Instytucie Neurolingwistyki (A. Batko). Jestem członkiem PTTPB, PSTPS, PTTEMDR i PTZS. Swoją pracę poddaję superwizji (EMDR + CBT).
Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi (nie przyjmuję dzieci i młodzieży, nie zajmuję się terapią par; nie jestem specjalistą w zakresie problemów dot. uzależnień i zaburzeń odżywiania).
- W swojej pracy korzystam z idei, strategii i technik:
- psychoterapii poznawczo-behawioralnej (TPB / CBT), racjonalnej terapii zachowania (RTZ / RBT)
- terapii EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing)
- innych nurtów trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej - terapii schematów (TS / ST), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT).
Na początku kariery zawodowej zajmowałem się psychologicznymi aspektami zarządzania zasobami ludzkimi (badania psychologiczne kandydatów do pracy, rekrutacja i selekcja personelu, AC/DC, szkolenia dotyczące umiejętności miękkich). Przez wiele lat byłem wykładowcą IPSIR UW (w Zakładzie Psychologii Dewiacji kierowanym przez prof. Krystynę Ostrowską; prowadziłem zajęcia z psychologicznych aspektów profilaktyki społecznej i resocjalizacji, pracy socjalnej oraz kryminologii) i psychologiem sądowym (Instytut Psychologii i Psychiatrii Sądowej im. dr Ewy Milewskiej). W pracy naukowej zajmowałem się nieuczciwością w związkach partnerskich, rodzinie i pracy. Byłem psychologiem w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii a także placówce dziennego pobytu dla osób z zaburzeniami psychicznymi (Stowarzyszenie „Pomost”). Przygotowywałem pracowników służb specjalnych do wykonywanych przez nich zadań. Sporządzałem diagnozy i opinie psychologiczne na potrzeby orzecznictwa (sądy, pozwolenia – na broń, itp.). Od prawie 10 lat koncentruję się na pomocy psychologicznej i psychoterapii w kontakcie indywidualnym.




Psychoterapia: Jak to wygląda i działa?
- najpierw wspólnie zbieramy dane, aby zrozumieć Twoje trudności (wywiad, kwestionariusze, Twoja systematyczna samoobserwacja między sesjami), następnie
- rozmawiamy o osiągalnych celach i
- podejmujemy starania aby je zrealizować poprzez
- wspólną pracę w gabinecie oraz
- Twoją pracę pomiędzy sesjami.
W swojej pracy korzystam z metod psychoterapeutycznych o naukowo potwierdzonej skuteczności:
- CBT (terapia poznawczo-behawioralna) jest skuteczna w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych, OCD (zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych) oraz bezsenności. Pomaga w zmianie nieadaptacyjnych wzorców myślenia i zachowania oraz rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami.
- RTZ (racjonalna terapia zachowania) – metoda skoncentrowana na modyfikacji nieadaptacyjnych przekonań i regulacji emocji, wspierająca odporność psychiczną i pomagająca w lepszym radzeniu sobie ze stresem.
- EMDR – podejście leczenia traumy i PTSD, skuteczne także w redukcji lęku i innych objawów pourazowych. Pomaga w przetwarzaniu trudnych doświadczeń i zmniejszeniu ich wpływu na codzienne funkcjonowanie.
- Terapia schematów (ST) – pomaga w pracy z utrwalonymi schematami myślenia, emocji i zachowań, szczególnie u osób doświadczających powtarzających się trudności w relacjach oraz długotrwałych problemów z poczuciem własnej wartości.
- ACT (terapia akceptacji i zaangażowania) – wspiera elastyczność psychologiczną, redukuje lęk i depresję, pomaga w chorobach przewlekłych oraz wzmacnia zdolność do radzenia sobie z trudnymi emocjami.
Uwaga! EMDR to całościowa psychoterapia, a nie metoda „na szybkie pozbycie się traum”. Pracujemy nad szerokim zakresem doświadczeń, przekonań i emocji, co wymaga czasu i zaangażowania. Bywa, że pacjenci są odsyłani na „kilka sesji EMDR” przez terapeutów innych nurtów z zamiarem „oczyszczenia” określonych trudnych doświadczeń i powrotu do dalszej pracy. Tak nie pracuję! Terapia EMDR to kompleksowy proces terapeutyczny, dostosowany do indywidualnych trudności pacjenta. Ważną częścią terapii są pierwsze fazy protokołu EMDR w których wspólnie pracujemy nad zrozumieniem problemu, wzmocnieniem zasobów oraz przygotowaniem do dalszej pracy z trudnymi wspomnieniami. Dzięki temu proces EMDR staje się bezpieczniejszy, bardziej skuteczny i całościowo ukierunkowany na dobrostan klienta/pacjenta.
Badania Testami Psychologicznymi
- Zakres badań obejmuje m.in.:
- Diagnozę zaburzeń psychicznych i cech osobowości z wykorzystaniem narzędzi takich jak MMPI-2 (Minnesota Multiphasic Personality Inventory) oraz SCID-5-PD (Ustrukturalizowany Wywiad Kliniczny wg DSM), będących wsparciem w identyfikacji problemów klinicznych.
- Ocena zdolności intelektualnych u dorosłych za pomocą Skali Inteligencji Wechslera (WAIS-R), testów Cattella, Matryc Ravena czy baterii APIS-Z, umożliwiających analizę procesów poznawczych w kontekście norm populacyjnych.
- Badanie struktury osobowości zdrowej w oparciu o uznane modele teoretyczne, takie jak Wielka Piątka (NEO-PI-R, NEO-FFI) czy teoria Eysencka (EPQ-R), co może pomóc w zrozumieniu indywidualnych wzorców funkcjonowania.
- Psychologiczna analiza predyspozycji zawodowych poprzez integrację danych dotyczących osobowości, stylów poznawczych, zainteresowań oraz kompetencji emocjonalno-społecznych, wspomagająca proces podejmowania decyzji zawodowych i planowania ścieżki kariery.
- Ocena kompetencji emocjonalnych i społecznych, w tym inteligencji emocjonalnej, umiejętności komunikacyjnych, strategii radzenia sobie ze stresem, poczucia kontroli czy dyrektywności, z wykorzystaniem dedykowanych narzędzi psychometrycznych.
- Sesja diagnostyczna – wstępny wywiad kliniczny oraz zastosowanie odpowiednio dobranych testów i kwestionariuszy, dostosowanych do celu badania i zgłaszanych potrzeb.
- Omówienie wyników – szczegółowa interpretacja uzyskanych danych, przedstawienie wniosków diagnostycznych oraz, w razie potrzeby, rekomendacje dotyczące dalszej pracy psychologicznej, psychoterapii lub innych form wsparcia.




Inne.
Our Testimonials
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Tyas Marahsie
Buyer
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Hendrik More
Buyer
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Dekandis Sah
Buyer
Zapraszam do kontaktu i umawiania wizyt (psychoterapia w Warszawie i online)
DANE KONTAKTOWE:
Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Nie jestem lekarzem psychiatrą! (nie przepisuję leków i nie wystawiam zwolnień)
Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi stacjonarnie i online (nie przyjmuję dzieci i młodzieży, nie zajmuję się terapią par). Nie jestem specjalistą w zakresie problemów dot. uzależnień i zaburzeń odżywiania.
Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (+ elementy trzeciej fali: terapia schematów) i EMDR.
Pracuję w dni powszednie (pon. – pt.) od 8.30/9.00 do 15.30/16.00; w środy również wieczorami (online) a w weekendy rano.
Sesja trwa ok. 50 minut.
PORADNIA HELP MEDICAL WARSZAWA:
250 zł, ZNIŻKA DLA STUDENTÓW 15% = 210 zł
+48 732 877 366
+48 732 877 004
biuro@help-medical.pl
Żelazna 41 lok. 8, 00-830 Warszawa
dni powszednie 8.30/9.00 - 15.30/16.00 +w środy wieczorami online.
https://www.znanylekarz.pl/wojciech-wypler/psycholog-psychoterapeuta/warszawa
PSYCHOTERAPIA ONLINE WEEKENDY:
250 zł
sobota 9.00-11.00
https://twojpsycholog.pl/profil-psychologa/wojciech-wypler-2050
Proszę o przemyślane umawianie wizyt. Bezpłatne odwołanie wizyty jest możliwe tylko przy zachowaniu co najmniej 24-godzinnego wyprzedzenia. Dotyczy to również zmieniania terminów wizyt (przekładania wizyt).
Pierwsze spotkania mają charakter konsultacyjny – ich celem jest wzajemne poznanie, zrozumienie trudności oraz ustalenie, czy i w jaki sposób możemy współpracować. Nie oznaczają one automatycznego rozpoczęcia regularnej terapii, co może wynikać z kwestii merytorycznych, etycznych lub organizacyjnych. Standardowa częstotliwość terapii to raz w tygodniu, jednak ze względu na ograniczenia czasowe w moim grafiku rozpoczęcie regularnych spotkań może być odroczone, np. o kilka tygodni. W takich sytuacjach wspólnie omawiamy możliwe rozwiązania, aby jak najlepiej dostosować plan pracy terapeutycznej. Dziękuję za zrozumienie moich możliwości organizacyjnych.
(Jeśli podjęliśmy współpracę) Zaplanuj i umów swoje wizyty w kalendarzu ZnanyLekarz na następne 2-3 miesiące lub poproś o to recepcję Help-Medical. Regularne planowanie wizyt jest kluczowe, aby zachować systematyczność naszej pracy. Ważne jest, aby na bieżąco przedłużać rezerwacje na kolejne 2-3 miesiące, zanim wykorzystasz obecnie zaplanowane terminy. Brak rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem może skutkować brakiem dostępnych terminów, co może wpłynąć na ciągłość i efektywność terapii.
https://www.znanylekarz.pl/wojciech-wypler/psycholog-psychoterapeuta/warszawa
Proszę o przemyślane umawianie wizyt. Bezpłatne odwołanie wizyty jest możliwe tylko przy zachowaniu co najmniej 24-godzinnego wyprzedzenia. Dotyczy to również zmieniania terminów wizyt (przekładania wizyt).
Pierwsze spotkania mają charakter konsultacyjny – ich celem jest wzajemne poznanie, zrozumienie trudności oraz ustalenie, czy i w jaki sposób możemy współpracować. Nie oznaczają one automatycznego rozpoczęcia regularnej terapii, co może wynikać z kwestii merytorycznych, etycznych lub organizacyjnych. Standardowa częstotliwość terapii to raz w tygodniu, jednak ze względu na ograniczenia czasowe w moim grafiku rozpoczęcie regularnych spotkań może być odroczone, np. o kilka tygodni. W takich sytuacjach wspólnie omawiamy możliwe rozwiązania, aby jak najlepiej dostosować plan pracy terapeutycznej. Dziękuję za zrozumienie moich możliwości organizacyjnych.
(Jeśli podjęliśmy współpracę) Zaplanuj i umów swoje wizyty w kalendarzu TwojPsycholog na następne 2-3 miesiące. Regularne planowanie wizyt jest kluczowe, aby zachować systematyczność naszej pracy. Ważne jest, aby na bieżąco przedłużać rezerwacje na kolejne 2-3 miesiące, zanim wykorzystasz obecnie zaplanowane terminy. Brak rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem może skutkować brakiem dostępnych terminów, co może wpłynąć na ciągłość i efektywność terapii.
https://twojpsycholog.pl/profil-psychologa/wojciech-wypler-2050