Aktualności
  • 2022-05-16 08:56

    Ulotka STALKING

    Ulotka nt. stalkingu opracowana przez studentów Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

     

    STALKING. JAK ROZPOZNAĆ. JAK SIĘ BRONIĆ.

     

    Stalking to forma psychicznej napaści, w której sprawca w sposób powtarzalny i niepożądany przez ofiarę, burząc jej spokój, wdziera się do sfery prywatności tejże osoby, z która nic go nie łączy (albo już nie łączy) z pobudek wskazujących na uczuciowe podłoże działań.

     

    Czy ZACHOWANIA INNEJ OSOBY są przez Ciebie traktowane jako NIEPOŻĄDANE oraz NATRĘTNE? Czy budzą u Ciebie NIEPOKÓJ lub STRACH? Czy są próbą NAWIĄZANIA z Tobą KONTAKTU lub stworzenia, odbudowania, narzucenia związku? Czy zachowania osób z Twojego otoczenia mają POWTARZALNY CHARAKTER? Jeżeli odpowiedziałaś/łeś twierdząco na powyższe pytania, oznacza to, że możesz być ofiarą stalkingu!

     

    Do pobrania tutaj:

  • 2021-04-25 17:58

    Nowa recenzja starej "Anatomii zdrady"

    Prawie pięć lat po wydaniu moja książka "Anatomia zdrady" jest ciągle czytana i recenzowana. Miło było mi przeczytać entuzjastyczną recenzję autorstwa Wiszel na portalu MoznaPrzeczytac.pl

     

    https://moznaprzeczytac.pl/anatomia-zdrady-jak-nie-stac-sie-ofiara-klamcy-wojciech-wypler/

  • 2021-04-10 11:31

    Infidelity constitutes a breach of trust and the explicit rules governing a relationship between two people.

    Miło było mi zobaczyć, że w artykule "Infidelity in Relation to Sex and Gender: The Perspective of Sociobiology Versus the Perspective of Sociology of Emotions" (Sexuality & Culture 2021) Joanna Wróblewska-Skrzek wykorzystała sformułowaną przeze mnie w książce "Anatomia zdrady" definicję zdrady. Tak więc mój poradnik może również inspirować badaczy :)

     

    Link do artykułu: https://link.springer.com/article/10.1007/s12119-021-09845-6

  • 2020-09-27 11:59

    Niewierność w dobie Internetu

    W pierwszym tomie "Szkiców z socjologii emocji" (wyd. UKSW 2020) znalazły się ciekawe prace dotyczące problematyki niewierności:

     

    • Iwona Przybył "Zdrada małżeńska jako zjawisko społeczne: zasięg, tendencje i uwarunkowania" (str. 182)
    • Joanna Wróblewska-Skrzek "Niewierność w dobie Internetu" (str. 205)

     

    Całość jest dostępna bezpłatnie: https://wydawnictwo.uksw.edu.pl/img/cms/e-booki/ebook_Sroczy%C5%84ska_Spoleczne%20konteksty_ma%C5%82y.pdf

  • 2020-03-25 12:00

    PORADNICTWO I PSYCHOTERAPIA ON-LINE

    W związku z epidemią koronawirusa uruchamiam prowadzenie poradnictwa i psychoterapii za pośrednictwem Skype i WhatsApp.

    Dotychczasowych i nowych pacjentów zapraszam do umawiania wizyt poprzez help-medical.pl:

     

    Poradnia Help-Medical

    Konto bankowe do przedpłat: Idea Bank: 57 1950 0001 2006 6381 8369 0001

    biuro@help-medical.pl

    +48 732 877 366

    +48 732 877 004

    Skype: biuro_2485

  • 2019-12-10 12:59

    Zachowania nieuczciwe w badaniach psychologicznych

    Miło mi było odkryć, iż prof. dr. hab. Władysław Jacek Paluchowski (Instytut Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) poleca studentom jednego z prowadzonych przez siebie przedmiotów (etyka) jeden z moich tekstów:

     

    „Warto przeczytać tekst Wojciecha Wyplera OPERACJONALIZACJA ZACHOWANIA NIEUCZCIWEGO W BADANIACH PSYCHOLOGICZNYCH; warto by też uczynić go podstawą własnych badań.”

     

    Więcej: http://paluchja-zajecia.home.amu.edu.pl/?dzial=etyka

A A A

Tagi

  • Psycholog Wojciech Wypler

    Zajmuję się psychoterapią oraz poradnictwem psychologicznym skierowanym do osób poszukujących pomocy, wsparcia w zrozumieniu swoich trudności oraz szukaniu sposobów rozwiązywania swoich problemów.

     

    Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Studium Pomocy Psychologicznej IPZ PTP oraz liczne szkolenia i treningi z psychoterapii krótkoterminowej. Jestem uczestnikiem szkoleń w Terapii Poznawczo-Behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych oraz Terapii Schematów, praktykuję uważność (MBSR). Swoje kwalifikacje podnosiłem na Wydziale Psychologii UW oraz w IPZ PTP, CTPB, Inter Ego, AdAlta, Pracowni Mindfulness i Compassion a także IN (Andrzej Batko).

     

    Pracowałem i pracuję jako psychoterapeuta z osobami zdrowymi w kryzysach, czy stanach obniżonego nastroju i/lub zwiększonego lęku wywołanych np. przedłużającym się stresem, jak również z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń i chorób psychicznych.
    Zajmowałem się także psychologicznym przygotowaniem pracowników służb specjalnych do wykonywanych przez nich zadań, zaś obecnie pracuję z osobami chcącymi zwiększyć swoje kompetencje społeczne. Jestem wykładowcą UW.

     

    Aktualnie przyjmuję pacjentów w przychodni Help-Medical w Warszawie.

     

    W ramach spotkań coachingowych wspieram osoby poszukujące pracy. Pomoc ta dotyczy: pracy z celami zawodowymi i motywacji do poszukiwania nowej pracy, przygotowania skutecznych dokumentów aplikacyjnych, wykonania testów psychologicznych stosowanych w rekrutacjach i omówienia ich wyników, przygotowania wypowiedzi na temat edukacji, doświadczeń, osiągnięć oraz celów zawodowych oraz przeprowadzenia symulacji rozmów kwalifikacyjnych.

     

    Jestem autorem poradnika "Anatomia zdrady" który ukazał się nakładem wydawnictwa Muza S.A. W książce tej, dzielę się z czytelnikami swoją wiedzą dotyczącą uwarunkowań i mechanizmów działania oszustwa i zdrady, wpływu kłamstwa na relacje między bliskimi osobami a także możliwości radzenia sobie z nieuczciwością zarówno w rodzinie, jak i w pracy. Wiedza ta ma wyrównać szanse ofiary kłamstw i nieuczciwego bliskiego w sytuacji demaskowania oszukiwania. Książka zebrała wiele pozytywnych recenzji i została nominowana do "Nagrody Teofrasta" magazynu psychologicznego "Charaktery".

     

    Cechuje mnie życzliwość i zaciekawienie drugim człowiekiem a w pracy z pacjentem szczególnie cenię sobie otwartość i wzajemne zaufanie a także obustronne zaangażowanie w proces terapeutyczny.

  • Cytaty z książki "Anatomia zdrady"

    Cytaty z ksiązki "Anatomia zdrady" wybrane przez użytkowników serwisu "Lubimy czytać", np. "Nieuczciwość zdarza się uczciwym ludziom w pewnych sytuacjach. (...) Nieuczciwym się bywa, kiedy pokusa jest silna, wewnętrzne mechanizmy regulujące zachowanie dają zbyt słaby odpór a umysł podsuwa usłużnie usprawiedliwienia."